2 ton kannabis në Itali, arrestohen 4 shqiptarët

Kannabisi i sekuestruar në Itali

Kannabisi i sekuestruar në Itali

Lecce-Ujërat e Adriatikut konfirmohen edhe një herë si një udhëkryq i trafikifimit të paligjshëm midis Italisë dhe Shqipërisë. Janë bërë katër arrestime, për dy ton marihuanë dhe një kalashnikov, operacioni kryer në natën e mbrëmshme nga Guardia di Finanza e Otrantos në ujërat ndërkombëtare midis Salentos. Ushtria kapi një barkë gjatë kontrollit që po ushtronte në ujrat detare.

Ndjekja zgjati disa minuta para se policia të arrinte të bllokonte anijen.

Inspektimi i menjëhershëm bëri të mundur sekuestrimin e dy ton marihuanë dhe një automatiku tip "Kalashnikov". Të arrestuarit janë me shtetësi shqiptare.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Kurbin/ Vrau bashkëshortin me sqepar kur po flinte, nëna e 10 fëmijëve dënohet me 14 vite burg! Dyshohet se dhunohej vazhdimisht nga burri i alkoolizuar