Librat e Harry Potter do të shndërrohen në një serial televiziv dhjetëvjeçar, ja kush do të jetë në kastin e aktorëve

Librat e Harry Potter do të shndërrohen në një serial televiziv dhjetëvjeçar, ja kush do të jetë në kastin e aktorëve

‘Harry Poter’ është një seri romanësh fantazi të shkruara nga shkrimtarja britanike, J. K. Rowling.

Librat aq të dashur nga të rritur dhe fëmijë të ‘Harry Potter’ do të sillet si një serial televiziv, nga një kast aktorësh të njohur në botën e filmit dhe kinemasë. Seriali do të sjellë jetë në ekranin e vogël të shtëpive të fansave të botës së magjisë për një periudhë 10 vjeçare.

‘Harry Poter’ është një seri romanësh fantazi të shkruara nga shkrimtarja britanike, J. K. Rowling. Vëllimet rrëfejnë aventurat e një magjistari të ri, Harri Poter, dhe miqve të tij, të cilët janë studentë në Shkollën e Magjisë dhe Shtrigërisë Hoguorts.

Seriali, me një kast të ri, premton të jetë origjinal dhe një "përshtatje besnike" e librave jashtëzakonisht të njohur për botën e magjisë. Në thelb të ekskluzivitetit, do të jetë autorja JK Rowling e cila do të shërbejë si producente ekzekutive.

Seriali do të jetë i disponueshëm në Max, i quajtur si HBO Max , një shërbim transmetimi nga Warner Bros, kompania e prodhimit që qëndron pas filmave origjinalë.

Është zbuluar se seriali i ri do të shfaqë një kast të ri për të udhëhequr një brez të ri fansash, plot detaje fantastike, personazhe shumë të dashur dhe vendndodhje dramatike që fansat e Harry Potter i kanë dashur për më shumë se 25 vjet

Autorja e  veprave të Harry, u shpreh entuziaste për këtë risi, i cili do të lejojë një shkallë thellësie dhe detajesh të ofruara me profesionalizëm.

Harry Potter është një fenomen kulturor dhe është e qartë se ka një dashuri dhe etje kaq të madhe nga fansat për të zbuluar më shumë mbi botën mistike të magjisë.

Më interesantja është se seri e re Max Original do të zhytet thellë në secilin prej librave ikonë që fansat kanë vazhduar të shijojnë gjatë gjithë këtyre viteve.

Rowling, është një nga autoret më të suksesshme të të gjitha kohërave me shtatë librat e saj Harry Potter, të botuara midis 1997 dhe 2007, duke shitur më shumë se 500 milionë kopje në mbarë botën.

 

1/2
K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?



×

Lajmi i fundit

Dijonis Biba shpallet fituesi i edicionit të parë të ‘Ferma VIP’

Dijonis Biba shpallet fituesi i edicionit të parë të ‘Ferma VIP’