Zhdukja e Fatmir Sulovarit dhe Leonard Thodhorit në Sarandë, autoritetet shqiptare u kërkojnë homologëve në Kosovë qen të stërvitur për gjetjen e kufomave

Zhdukja e Fatmir Sulovarit dhe Leonard Thodhorit në Sarandë, autoritetet shqiptare u kërkojnë homologëve në Kosovë qen të stërvitur për gjetjen e kufomave

2 të zhdukurit

SARANDË- Pas premtimin që u dha kryepolici Muhamet Rrumbullaku familjarëve të Fatmir Sulovarit dhe Leonard Thodhorit në takimin që patën në Tiranë, Policia e Shtetit ka kërkuar nga homologët e Kosovës qenë të specializuar për kërkimin e kufomave të 2 personave të zhdukur në Sarandë. Lajmi është konfirmuar nga burime për gazetarin e Report Tv, Limos Didani. Familjarët janë të mendimit se dy të zhdukurit janë ekzekutuar dhe dyshojnë se varrosur. Kërkimet janë përqendruar në 4 fshatra, Vrinë, Shëndelli, Mursi dhe në fshatin Xarrë në Sarandë.

Pistat e hetimit për dy të zhdukurit
Paraprakisht mendohet se dy të zhdukurit i kanë njohur rrëmbyesit, pasi në disa pamje filmike të lëvizjes së mjetit te tyre, dallohet Fatmir Sulovari teksa ndodhet i ulur në sediljen e parë duke mbajtur dorën në tavan. Familjarët dyshojnë mund t’i kenë rrëmbyer persona me të cilët kishte konflikte për një pronë që së fundmi e kishte shitur.

Policia e Sarandës ka kryer disa kontrolle banesash, përfshirë edhe zyrtarëve apo ish-zyrtarë. Kontrollet janë kryer për çështje tokash por nuk dihet nëse është një procedim i veçuar apo hetimi për zhdukjen e dy 46 vjeçarëve ka nxjerrë në skenë ngjarje të tjera në Sarandë. Dyshimet janë se dy 46-vjeçarët janë ekzekutuar dhe janë groposur.

 Kush janë të zhdukurit?
1. Leonard Thodhori, 46 vjec i njohur si “Koçole”. I dënuar disa here. I dyshuar si pjesëmarrës në Masakrën e Qafë-Gjashtës në vitin 1997 ku u vra oficeri i policisë Gjergj Mehmeti. Në vitin 2003 ka qenë prezent ne automjetin që drejtohej nga Andrea Gjini para se ky i fundit të vriste biznesmenin Jaho Bajo. I arrestuar po atë vit për “moskallëzim krimi” lidhur me një ngjarje tjetër të kryer nga Gjini. I arrestuar më pas per “vjedhje” e “mashtrim”. Përdorues i lëndëve narkotike dhe i dyshuar si i përfshire në trafik lëndësh narkotike.

2. Fatmir Sulovari alias Fatmir Krasniqi, 46 vjeç. I dënuar më parë për “armëmbajtje pa leje” dhe “plagosja e lehtë me dashje”. I arrestuar ne prill 2022 ne Lushnje, pasi ne mjetin e tij “BMË” X5 u gjet një sasi cannabis sativa e ndarë në doza gati për shitje.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tirona: 06/05/2023 15:16

  Për të ardh keq ku ka përfundu shqipnia. As qen policie ska mo. Ene qent po ikin nga ai vend

  Përgjigju
 • polici: 06/05/2023 06:30

  qente e shkolles te qenve ne tirane trajnoini per kufomat..o idiote....cdo qytet duhet te kwte tw pakten 4 qen te tille....

  Përgjigju
 • Turi: 05/05/2023 22:52

  Kerkojne qen ne Kosove se ky vend eshte shuar ska asgje

  Përgjigju
  • Dumbo: 06/05/2023 16:27

   Dhe qente jane te ngordhur ne shqiperi se hane ushqim te skadum ne kosove i mbajn mire dhe qente pale njerzit.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë