2 vite në arrati, kush është ish-drejtoresha e kabinetit pranë OSHEE që ra në pranga sot! Favorizoi kompaninë italiane për 132 mijë euro

2 vite në arrati, kush është ish-drejtoresha e kabinetit pranë OSHEE që ra në pranga sot! Favorizoi kompaninë italiane për 132 mijë euro

1670511185_5f8edfff12e67ALBANAFERRAJ.jpg

Albana Ferraj, ish-drejtoreshë e kabinetit pranë OSHEE ra në pranga sot pas 2 vitesh në arrati. Ajo akuzohet për favorizimin e kompanisë italiane për të marrë tenderin në vitin 2016. Aso kohe, përdori kompaninë e saj për të përfituar ryshfetin 132 mijë euro në tenderin e dhënë nga OSHEE.

Ferraj krijoi një marrëdhënie fiktive midis saj dhe kompanisë italiane duke përdorur një shoqëri të tretë me seli në Shqipëri për të  fshehur natyrën e kundraligjshme të këtyre parave që përfitoi përmes korrupsionit pasiv me kompaninë  "Com Metodi" s.p.a .


Lajmi kryesor:

Në kërkim për ryshfet 132 mijë euro, arrestohet ish-drejtoresha e kabinetit pranë OSHEE! Favorizoi kompaninë italiane në 2016 për të marrë tender


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Mali i Zi, tuneli 30 metra në Gjykatën e Lartë dyshohet se u hap nga 4 shtetas serbë

Mali i Zi, tuneli 30 metra në Gjykatën e Lartë dyshohet se u hap nga 4 shtetas serbë