Dy vjet nga tërmeti i 26 nëntorit, Kryemadhi: Në këtë ditë zie pesha e përgjegjësisë rëndon mbi qeverinë, që ngjarje të tilla mos të përsëritet në të ardhmen

Dy vjet nga tërmeti i 26 nëntorit, Kryemadhi: Në këtë ditë zie pesha e përgjegjësisë rëndon mbi qeverinë, që ngjarje të tilla mos të përsëritet në të ardhmen

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka përkujtuar 2-vjetorin e një nga ngjarjeve më tronditëse që kanë ndodhur në Shqipëri vitet e fundit, tërmeti i 26 nëntorit.

Ajo shkruan përmes rrjetit të saj social se kjo ngjarje kumbuese në zemrat e çdo shqiptari anë e mbanë botës, nuk ka qenë mësim i mjaftueshëm, që Shqipëria të ishte sot më e përgatitur ndaj katastrofave natyrore.

Kryemadhi shprehet se në përvjetorin e 26 Nëntorit si ditë e zisë kombëtare, pesha e madhe e përgjegjësisë rëndon mbi institucionet, mbi qeverinë shqiptare, për të marrë çdo masë që në të ardhmen të kemi sa më pak dëme në jetën, shëndetin dhe pronën e çdo qytetari.


Lajmi kryesor:

Sot dy vite nga tërmeti tragjik, ç'ndodhi mëngjesin e 26 nëntorit që i mori jetën 51 shqiptarëve! Rama: Tragjeditë na sprovuan, jemi ngritur më të fortë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

I kemi shpallur luftë Rusisë e prandaj duhet të jemi vigjilent edhe për ngjarje të tjera në të ardhmen

I kemi shpallur luftë Rusisë e prandaj duhet të jemi vigjilent edhe për ngjarje të tjera në të ardhmen