20 milionë lekë për ekipin fitues, 'Final 4' shpërblehet nga FSHF-ja! Përfiton edhe kampioni i Kupës së Shqipërisë

20 milionë lekë për ekipin fitues, 'Final 4' shpërblehet nga FSHF-ja! Përfiton edhe kampioni i Kupës së Shqipërisë

Foto ilustruese

Superligës shqiptare të futbollit i kanë mbetur edhe pesë javë nga fundi i sezonit të rregullt. Më pas katër klubet e para do i drejtohen skemës "Final 4"që do zhvillohet në "Air Albania" nga 17 - 26 maj, për të mësuar kampionin e këtij edicioni.

Do jenë dy gjysmëfinalet që do përcaktojnë skuadrat finaliste dhe një tjetër finale për vendet 3 dhe 4, të cilat do përcaktohen nga një short i lirë. Skema e re aplikohet për herë të parë këtë sezon, me Federatën Shqiptare të Futbollit që ka shtuar edhe shpërblimet për ekipin kampion dhe vendet e tjera.

Kështu, nëse një sezon më parë FSHF akordonte 10 milionë lekë për ekipin kampion, këtë vit shuma është dyfishuar, pra në 20 mln lekë. Vendi i dytë do përfitojë 7 milionë lekë, i treti 5 milionë lekë dhe i katërti në "Final 4" 2 milionë lekë.

Veç saj, edhe fituesi i Kupës së Shqipërisë do fitojë 5 milionë lekë. Finalja e Kupës së Shqipërisë për këtë sezon do luhet në 'Air Albania' me datën 14 maj në orën 19:00.

Final 4

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme