20 pako me heroinë të fshehur në një ndarje sekrete të ‘Audi-t’, arrestohen në Kroaci 2 shqiptarët

20 pako me heroinë të fshehur në një ndarje sekrete të ‘Audi-t’, arrestohen në Kroaci 2 shqiptarët

Makina dhe droga e sekuestruar

KROACI- 2 shqiptarë, 30 dhe 44 vjeç kanë rënë në prangat e policisë kroatë pasi iu gjetën 11.35 kilogramë heroinë të fshehura në mjetin ‘Audi’ me të cilin po lëviznin.

2 shqiptarët u ndaluan sapo kaluan kufirin në Karasovići, rreth paradites së 10 janarit pasi dyshoheshin për trafik lëndësh narkotike. Kur policët ushtruan kontroll në mjetin e tyre, nëpërmjet një qeni anti-drogë u pikas se në mjet kishte të fshehur lënda narkotike.

Mediat kroate shkruajnë se heroina ishte e ndarë në 20 pako dhe ishte fshehur në një pjesë të modifikuar nën ndërruesin e marsheve dhe mbështetësen e krahut. Si drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri u arrestuan dhe u konstatua se ata synonin të transportonin heroinë nga Shqipëria në tregun e Evropës Perëndimore.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut