20 persona në pranga dhe 4 në kërkim për shpërndarjen e drogës në Tiranë, prokuroria: Përdorëm metoda speciale hetimi për të zbuluar dy grupet kriminale

20 persona në pranga dhe 4 në kërkim për shpërndarjen e drogës në Tiranë, prokuroria: Përdorëm metoda speciale hetimi për të zbuluar dy grupet kriminale

Për realizimin e operacionit anti-drogë në Tiranë, ku 20 persona u arrestuan dhe 4 të tjerë u shpallën në kërkim për shpërndarjen e lëndëve narkotike prokuroria e kryeqytetit bën me dije se janë përdorur metoda speciale të hetimit për zbulimin e dy grupeve kriminale.

Pas hetimeve disa mujore u arrit të vërtetohej veprimtaria kriminale e dy grupeve të përbërë nga 24 persona për të cilët u kërkua masa e sigurisë “Arrest me burg”.

Shpërndarja kryhej në lokalet e natës, në ambientet më të frekuentuara nga të rinjtë dhe pranë një gjimnazi në Tiranë.

Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ka regjistruar dy procedime penale, nr. 420 viti 2023 dhe nr. 7470 viti 2022 për veprën penale 283 “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” kryer në bashkëpunim.


Lajmi kryesor:

Shisnin kokainë, heroinë dhe kanabis në shkollat dhe lokalet e Tiranës, shkatërrohen 2 grupe kriminale! 20 të arrestuar dhe 4 në kërkim (EMRAT)


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Pse djersitemi gjatë natës në gjumë?

Pse djersitemi gjatë natës në gjumë?