200 mijë € në llogarinë e shqiptarit! Kush është i huaji misterioz i hetuar në Angli për pastrim parash

200 mijë € në llogarinë e shqiptarit! Kush është i huaji misterioz i hetuar në Angli për pastrim parash

Prokuroria e Tiranës

Rreth 200 mijë euro në llogaritë bankare të një shqiptari janë sekuestruar me vendim të Prokurorisë së Tiranës me dyshimin për pastrim parash.

Vlera e konsiderueshme është hedhur në llogarinë e shqiptarit nga jashtë vendit nga persona të ndryshëm, përmes 17 transfertave në total gjatë periudhës janar 2021-prill 2024.

Njëri nga personat, sipas hetuesve është i huaj, dhe në momentin e transferës është deklaruar në bankë si shok i djalit të shqiptarit që do përfitonte paratë në llogarinë e tij në Tiranë.

Ky person, emrin e të cilit prokuroria nuk e bën publik dhe as vendin se nga i transferoi paratë, në vitin 2022 është hetuar në Angli për përdorimin e personave të tretë përmes kërcënimit me dyshimet për pastrim parash.

Për të mos rrezikuar që paratë në llogarinë e shqiptarit të tranfesrohen apo të fshihen, prokuroria i sekuestroi 200 mijë eurot në to, të cilat sipas hetimeve, janë pjesë e një skeme të pastrimit të parave nën presionin dhe kërcënimin e personit në Angli.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg