21 viktima dhe 592 të infektuar me COVID në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

21 viktima dhe 592 të infektuar me COVID në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Foto ilustruese

21 viktima dhe 592 të infektuar me COVID. Ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut sa i përket situatës së pandemisë.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se kanë humbur jetën 21 pacientë dhe nga 2,206 testime të realizuara, 592 pacientë kanë rezultuar pozitiv.

Sakaq rastet e reja 259 janë në Shkup, 31 Kumanovë, Dibra 7, Prilepi 30, Shtipi 8, Tetova 18, Struga 21, Veles 17, Manastir 24, Ohër 28, Kavadar 35, Gostivar 21, Gjevgjeli 8, Strumicë 12, Kriva Pallankë 9, Radovsih 6, Koçani 7, Probishtip , Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Pehçevë me nga 1 rast, Berovë 2, Vallandovë 3, Vinicë dhe Dellçevë 4, Kratovë 1, Sveti Nikole 5, Kërçovë 10, Resnjë 7 dhe Negotinë 12.

Ndërkohë ISHP raportoi gjithashtu se 691 persona kanë fituar betejën me koronavirusin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura