23 vjeçari shqiptar godet për vdekje me biçikletë 72-vjeçarin britanik! E braktis në rrugë të shtrirë se policia do ta kapte dhe nuk kishte dokumente! Dënohet me 2 vite burg

Ermir Loka, një shqiptar 23 vjeçar jeton në Londër pa dokumente. Më 3 korrik ai goditi për vdekje Peter McCombie, një 72-vjeçar

Gjykata theksoi se Ermir Loka, 23 vjeç, ishte duke udhëtuar në rreth 24 km/h kur ai u përplas me McCombie, kaloi me të kuqe ndërsa viktima ishte duke kaluar në vijat e bardha.  23 vjeçari shqiptar u dënua me 2 vite burg, ndërsa deklaroi se nuk ndaloi pasi kishte frike së mos dëbohej pasi nuk kishte dokumentacion të rregullt.

Mediat britanike shkruajnë se në Gjykatë u konstatua se në vend që t’i kërkonte falje viktimës së tij, ai tregoi biçikletën e tij të dëmtuar duke i thënë të moshuarit ‘shikoni se çfarë keni bërë!’ para se të ikte. Videoja e aksidentit është bërë publike sot pasi ai ishte burgosur për dy vjet.

Familja e Z. McCombie tha në një deklaratë: ‘Ai e la Peter të shtrihej në një rrugë të zënë, i plagosur rëndë dhe mendonte vetëm për veten e tij në atë kohë.  Ky lloj frikacaku është përtej përbuzjes. Zemërimi që ndiejmë ndaj tij është përtej fjalëve. Ne as nuk mund të durojmë të themi emrin e tij. '

Koka e McCombie goditi trotuarin aq fort sa theu kafkën e tij dhe dëmtoi trurin e tij. Ai gjithashtu pësoi një kockë të thyer në nofullën, një brinjë të thyer dhe mavijosje në këmbë pas përplasjes në Boë Road më 3 korrikun e kaluar. Punonjësi veteran i NHS, z. McCombie u dërgua në spital për trajtim, por vdiq nga plagët e tij tetë ditë më vonë, pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor.

K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento

Komente

  • Ku jane supaxhinjte?: 29/07/2021 14:07

    Ku jane supaxhinjt shqipfoles? Sikur nje aksident i tille te kishte ndodhur ne Shqiperi dhe autori te denohej poashtu me 2 vite burg, supaxhinjt shqipfoles do kishin vene kujen ne rrjete sociale pse autori nuk u denua me me shume vite. Pse nuk shkruani "Anglia nuk behet" ne kete rast?

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plani i ri i Izraelit është të 'zvogëlojë', jo të zgjidhë konfliktin palestinez