246-vjetori i ceremonisë së Pavarësisë së SHBA-ve, Meta: Krenar për aleancën strategjike dhe për marrëdhëniet e shkëlqyera

246-vjetori i ceremonisë së Pavarësisë së SHBA-ve, Meta: Krenar për aleancën strategjike dhe për marrëdhëniet e shkëlqyera

Presidenti Ilir Meta ka ndarë në Facebook ceremoninë e 246 vjetorit të Pavarësisë së SHBA-ve. Meta shkruan se ishte kënaqësi të merrte pjesë si dhe ishte krenar për aleancën strategjike dhe marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve.

'Kënaqësi të merrja pjesë, së bashku me miq të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në pritjen e organizuar nga Ambasada e SHBA në Tiranë, për festimin e Ditës së Pavarësisë të këtij vendi mik.

Krenarë për aleancën tonë strategjike dhe për marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve tanë, që meritojnë të zhvillohen më tej.

Gjithmonë pranë njëri-tjetrit në promovimin dhe mbrojtjen e vlerave të përbashkëta të lirisë, demokracisë dhe paqes.'- shkruan Meta


Lajmi kryesor:

FOTOT/ Yuri Kim bën bashkë politikën shqiptare në ceremoninë për 246-vjetorin e Pavarësisë së SHBA: Të nxisim njëri tjetrin për t'i dhënë formë historisë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital