‘28 nëntori’, shqiptarët e Kosovës zgjedhin Vlorën: Festa e flamurit na bashkon çdo vit

Shqiptarët e Kosovës si çdo vit zgjedhin Vlorën për të kremtuar festën e Pavarësisë.

Në prag të festës kombëtare rrugët e qytetit bregdetar dhe sheshi I Flamurit janë mbushur me vizitorë të shumtë.

Ata vizitojnë muzetë dhe ndjekin aktivitetet e shumta kulturore që organizohen për festa.

“Është traditë që prej 2009 kur u hap autostrada. Më 28 nëntor vijmë këtu sepse përmbushemi kombëtarisht”.- tha një qytetar.

“Çdo here zgjedhim që të jemi më 28 nëntor në Vlorë. Vijmë shpesh këtu dhe gjejmë kënaqësi. Urimet më të mira”.- u shpreh një tjetër.

“Festa Kombëtare na bashkon. Jam vizitor i rregull i datës 28 është data më unike që na bashkon trojet shqiptare”.- tha një tjetër.

Me rastin e festës së Pavarësisë dhe të Çlirimit në Vlorë organizohen një sërë aktivitetesh artistike, ndërsa vizitat në muze dhe kala janë pa bileta.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Pavaresia: 27/11/2023 14:34

    Per kujtese pseudoPresidentit qe kemi..........dhe gjithe çakenjve qe ne cdo pervjetor vene ne diskutim 28 Nentorin. Rrofte Atdheu (i bashkuar)

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte