3 të rinjtë nga Shkodra shkëlqejnë në festivalin INTEL AI, krijojnë projektin me inteligjencën artificiale për lehtësimin e trafikut

Tre të rinj shumë të talentuar në Shkodër të gjimnazit ’28 Nëntori’ kanë fituar vendin e parë në festivalin ndërkombëtar INTEL AI me një projekt inovator përmes inteligjencës artificiale.

Fale programit të Kodimit, 3 gjimnazistët kanë sjellë një projekt inovator për lehtësimin e trafikut në qytete. Lajmin e ka shpërndarë në media edhe kryeministri Rama.

“MIRËMËNGJES

dhe me Ermin, Gertin dhe Endrin, tre të rinjtë e talentuar të Gjimnazit “28 Nëntori” të Shkodrës, të cilët fituan vendin e parë në festivalin ndërkombëtar INTEL AI, me super gjetjen e tyre për lehtësimin e trafikut në qytet, një projekt inovator, përmes inteligjencës artificiale, falë programit të Kodimit dhe punës fantastike të mësuesve të TIK, ju uroj një ditë të mbarë.”- shkruan Rama.

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • goni: 22/09/2023 13:59

  suksese

  Përgjigju
 • andi: 22/09/2023 13:59

  respekte

  Përgjigju
 • Fredi: 22/09/2023 12:55

  Me vjen mire qe te rinjte studiojne dhe arrijne gjera te tilla te medha

  Përgjigju
 • Arber: 22/09/2023 12:54

  Lajm qe na ka gexuar te gjitheve

  Përgjigju
 • Miri: 22/09/2023 12:16

  Nji bravo te madhe po ka lezet

  Përgjigju
 • Ana: 22/09/2023 12:02

  Me te miret jeni

  Përgjigju
 • Olsi: 22/09/2023 12:02

  Bravo te gjitheve

  Përgjigju
 • Visian: 22/09/2023 11:33

  Projekte si kjo bejne qe te ndihemi krenar per gjeneraten e re,uroj qe te vazhdojne te ndjekin endrrat e tyre me guxim dhe besim

  Përgjigju
 • Alketa: 22/09/2023 11:32

  Miremengjesi gjimnazi i 28 nentorit ne Shkoder nje gjimnaz shume i mire mbahet si nje gjimnaz qe ka nxjerrur gjithmon te rinje te talentuar.

  Përgjigju
 • Lea: 22/09/2023 10:28

  Tashme me mbeshtetjen e qeverise rama ,te rinjte tane kane kapacitetin per te ndryshuar boten

  Përgjigju
  • Luli: 22/09/2023 11:16

   Boten e cudirave

 • Nardi: 22/09/2023 10:20

  Mir Kryeministri yn gjeti kohe per dy rreshta falenderimin per keto djem te talentuar,por Bashkia e Bardhit nuk paten kohe per dy rreshta ne media per ti falenderuar.

  Përgjigju
 • Nocjani: 22/09/2023 10:13

  Dhe paturpsia me e madhe e ish kryetarit Bashkis Spahija me ate projek inovator shperblehen me nji brravo!Bashki hajdutesh 30 vjeçar nuk ishin ne gjendje ti shperbleshin per punen dhe mendjen e ndritur te tyre djemve te talenruar! Turp Turp!Pastaj iki Talentet se kerkush nuk mendon per to,qe te ecin perpara.

  Përgjigju
  • Nkko: 22/09/2023 13:26

   Shyqyr nje lajm persembari se na cmendet me kronike te zeze o njerz {me ju thane me bisht ofendohen kafshet}

 • Sondazhi i ditës:

  A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Çfarë karakteri, Roma fiton 1-2 me përmbysje kundër Sassuolos (VIDEO)

Çfarë karakteri, Roma fiton 1-2 me përmbysje kundër Sassuolos (VIDEO)