• Kultura

  Tenorët me famë botërore Ramë Lahaj dhe Alessandro Serafina magjepsin shkodranët në Shirokë

  Shkodra ka mikpritur tenorët me famë botërore, Ramë Lahaj dhe Alessandro Serafina, në një koncert operistik që është mbajtur në zonën e Shirokës....

 • Sociale

  Ndotja e Liqenit të Komanit fenomen shqetësues! Vizitorët: Pamje të turpshme, të merren masa

  Vizitorët e parë të liqenit të shqetësuar për atë çka ju shohin sytë, thonë se kjo gjendje është e turpshme sidomos ndaj turistëve të huaj që duan...

 • Kultura

  Shkodra mirëpret festivalin e filmit ‘Ekrani i Artit'! Katër ditë filma, dokumentarë, muzikë dhe ekspozita

  Në Shkodër ka nisur festivali “Ekrani i Artit” që vazhdon deri më 9 qershor. Do të shfaqen disa filma dhe dokumentarë të regjisorëve vendas e të...

 • Kronikë

  Shkodër/ Dhunuan dje dhe bënë për spital 62 vjeçarin për një vendparkimi, identifikohen autorët dhe motivi! 1 në pranga, 5 në kërkim! I biri fshehu ngjarjen (EMRAT)

  Për një vendparkim, 5 persona dhunuan me sende të forta 62 vjeçarin në mes të ditës në qytetin e...

 • Kultura

  Shkodër/ Rejna Koçi dhe Ameis Demiraj, dy fitueset e Festivalit Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë

  Mes emocionesh, ngjyrash dhe atmosferës, Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë në Shkodër mbylli një tjetër edicion të tij, atë të...

 • Sociale

  Vau i Dejës kërkon të marrë turizmin në ‘Lumin e Shalës’, kryebashkiaku: Plehrat i pastrojmë ne, ndërsa taksat i vjel Shkodra

  Një sërë problematikash u evidentuan në mbledhjen e task-forces për turizmin drejtuar nga Prefektja e Shkodrës, Angoni. Si fillim kryebashkiaku i...

 • Sociale

  Myftiu i Shkodrës kundër martesave LGBT dhe Surrogacisë

  Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari ka reaguar ndaj sjelljeve të cilat cënojnë familjen shqiptare.

 • Ekonomi

  Shkodër/ Dëgjesa e dytë për autostradën Muriqan- Lezhë! 44 km e gjatë, kostoja 255 milionë euro

  Është zhvilluar dëgjesa e dytë publike në Bashkinë e Shkodrës për projektin e autostradës Muriqan-Lezhë, që do jetë 40 km e do të kushtoj 255...

 • Kultura

  Kryetari i shoqatës së ish-të përndjekurve në Shkodër thirrje Ramës: Muzeu për krimet e komunizmit të bëhet në ish-burgun e Spaçit, jo në Reps!

  Shoqata e ish-të përndjekurve politik në Shkodër ka kundërshtuar draftin e Qeverisë për ndërtimin e muzeut në fshatin Reps. Kreu i shoqatës Zenel...

 • Kronikë

  Tritoli në shtëpinë e doganieres së Shkodrës, zbardhet dëshmia e gruas dhe të birit

  Policia vijon hetimet për të zbardhur autorin dhe motivin e vënies së tritolit ndaj banesës së 62 vjeçares Frida Sala punonjëse e doganës. Ngjarja...