3 të vdekur dhe 7 të plagosur nga bombardimet ruse në Kharkiv

3 të vdekur dhe 7 të plagosur nga bombardimet ruse në Kharkiv

1655378246_Capture.JPG

Tre persona u vranë dhe shtatë persona u plagosën nga bombardimet ruse në rajonin e Kharkiv në 24 orët e fundit, sipas një postimi në Telegram nga guvernatori i zonës, Oleh Synyehubov.

Ai pohoi se një zjarr në një fabrikë të përpunimit të gazit në Izium po luftohet pas sulmeve dhe se një ndërtesë arsimore në rrethin e Kievit të Kharkiv u shkatërrua 40% pas sulmeve.

Ai tha se luftimet vazhdojnë në zonën e Iziumit, por se forcat ukrainase "zmbrapsin sulmet e armikut dhe mbajnë pozicionet e tyre të sigurta".


Lajmi kryesor:

Lufta/ Ukraina lindore në flakë! Lituania bllokoi mallrat drejt Kaliningradit, Rusia kërcënon: Do ketë pasoja! SHBA i kundërpërgjigjet: Kanë mbështetjen tonë


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq