Helmohen 30 banorë në Bulqizë, marrin ndihmë mjekësore në spital! Policia: Në bashkëpunim me AKU-në po hetojmë ngjarjen

Helmohen 30 banorë në Bulqizë, marrin ndihmë mjekësore në spital! Policia: Në bashkëpunim me AKU-në po hetojmë ngjarjen

Qendra shëndetësore 'Gjoricë' në Bulqizë

Në qendrën shëndetësore të Gjoricës në Bluqizë gjatë ditës së djeshme dhe të sotme janë paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore rreth 30 persona të cilët kanë shfaqur simptoma helmimi.

Në njoftimin e policisë, bëhet me dije se pasi kanë marrë trajtimin mjekësor, banorët janë larguar në banesat e tyre.

Ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet e helmimit, grupi hetimor në bashkëpunim me Autoritetin Kombëtar të Ushqimit kanë nisur hetimet.

“Sqarojmë se as gjatë ditës së djeshme dhe as ditën e sotme, në Komisariatin e Policisë Bulqizë nuk ka ardhur asnjë njoftim, nga banorët apo personeli i qendrës shëndetësore”-thuhet në njoftimin e policisë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i