30 minuta shi i dendur, disa zona në Vlorë dhe Sarandë 'notojnë' në ujë (VIDEO)

Reshjet e dendura të shiut në Vlorë dhe në Sarandë kanë sjellë probleme në disa lagje të qyteteve.

Mësohet se në qytetin e Vlorës kanë sjellë probleme në rrugën "Albano dhe Romina", në rrugën e portit në zonën e skelës. Në këto qytet kalimi bëhet me vështirësi, e ndërsa siç raporton gazetari i Report Tv Armand Xhelili, makinat e Ujësjellës Kanalizime kanë dalë në terren për normalizimin e situatës.  Si pasojë e shirave ka pasur edhe probleme me energjinë elektrike në disa zona, ku zona e Zvërnecit ka qenë më problematikja.

Ndërkohë, edhe në Sarandë situata paraqitet e njëjtë. Sipas gazetarit, Limos Didani, kanë mjaftuar 30 minuta shi dhe në disa rrugë ka vërshuar uji.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?

Komento

Komente

  • Vlora: 10/11/2019 18:33

    Rilindja e fasadave korruptive dhe kripto-kanalizimeve!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Fierakët festojnë me këngë dhe valle 'Festën e Grurit'! Petro Koçi: Të rinjtë të mos braktisin fshatin