30 vite nga eksodi i shqiptarëve, Basha: Sot, sërish shqiptarët po ikin nga keqqeverisja që na mban larg Europës! Do ta shërojmë këtë plagë

Lulzim Basha

30 vjetorin e eksodit të shqiptarëve drejt Itlisë, kreu i PD Lulzim Basha e krahason me sot, ku thotë se edhe tani qytetarët sipas tij po ikin masivisht, për shkak të keqqeverisjes dhe pamundësisë për të ndërtuar jetën në vendin e tyre.

Ndërsa shkruna se kjo qeveri sipas tij po na mban larg Europës, Basha zotohet se ai do ta shërojë “këtë plagë”.

“30 vite më parë eksodi biblik i shqiptarëve drejt Italisë, shembi njëherë e përgjithmonë murin ndarës mes Shqipërisë dhe Europës. 30 vite më pas, sërish shqiptarët po ikin masivisht nga keqqeverisja që na mban larg Europës dhe nga pamundësia për të ndërtuar jetën në vendin e tyre. Ne do ta shërojmë këtë plagë dhe, siç u mundësuam shqiptarëve të lëvizin pa viza, do t'i japim çdo familjeje shqiptare shpresë dhe mundësi për një jetë më të mirë, një Shqipëri si gjithë Europa”, shkruan Basha.

Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento

Komente

 • Delinquenti: 07/03/2021 08:06

  Njerezit do te levizin dhe do te transferohen ku ti pelqeje dhe ju nuk mund di ndaloni se ndryshe quhet DIKTATURE or tyt vetem me vra prap sic e keni bo dhe here te tjera mund ti mbani njerezit por aq din dhe aq flet GJITHMONE DO TE KETE ME MIRE SE SE NE SHQIPERI SE JO TI E PD POR ASKUSH NUK MUND TA BEJNE SHQIPERINE ME MIR SE BOTA po' vazhdo te RREJSH me fushate edhe ato pak njerez qe te besojn

  Përgjigju
 • dulja: 07/03/2021 06:45

  jo nga keqe qeverisja po nga ai Saliu jote dhe PD qe prishe gjithe fabrikat firmate piramidale hapja e armeve e shume te keqia te tjera qe i bete keti populli ase pere 100 vjete nuke e mblethe veten hyy hajduter

  Përgjigju
 • emigranti: 07/03/2021 01:41

  Rinia ka ikur dhe do vazhdoj te iki per sa kohe ka nje opozite qe fle gjum. ka ikur dhe do iki per sa kohe ne fakultet tana japin mesim Mark Marku Agron Gjekarkaj etj si kjo shpure.

  Përgjigju
 • Like: 07/03/2021 01:22

  Kur shikon surratin tend o injorante qe keni vjedhur, pasuruar e shkaterruar per 30 vjet si mos te kete akoma njerez qe te mos ikin per te miren e tyre dhe femijeve. Mbase do te jete e afert dita kur ju te shkoni perpara drejtesise. Ti duhet te pergjigjesh dhe per 4 personat e vrare ne 21 janar. Mbase do ta kuptosh cfare do te thote te rritesh pa baba kur drejtesia e popullit tju mbylli ne biruce, tju sekuestroje pasurite dhe femijet tuaj te rriten pa ty

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…