30 vjet nga rivendosja e marrëdhënieve, Basha: Mirënjohje SHBA për mbështetjen, do të punojmë së bashku që dekada e re të jetë e konsolidimit të demokracisë

Kreu i PD-së Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka kujtuar 30-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve dilomatike mes Shqipërisë dhe SHBA.

Ai shkruan se kjo është një mundësi e mirë për çdo shqiptar, të ndihet krenar për arritjet e mëdha të vendin tonë me mbështetjen e SHBA dhe veçanërisht anëtarësimin e saj në NATO dhe pavarësinë e Kosovës.

Basha shton se duhet të punojmë së bashku me partnerin tonë strategjik, SHBA, që dekada e re të jetë dekada e konsolidimit të demokracisë, sundimit të ligjit dhe e mirëqenies së gjithë shqiptarëve.


Lajmi kryesor:

30 vite nga rivendosja e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri, Kim: Ne jemi me ju dhe ju jeni me ne! Basha: Bashkë që dekada e re të jetë e konsolidimit të demokracisë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?×

Lajmi i fundit

John

Luli i vertetë doli (më në fund) në dritë