30 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve, DASH: Festojmë zgjedhjen strategjike të popullit shqiptar për të përqafuar demokracinë

1615811622_unnamed.png

Në këtë 30-vjetor të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka ardhur edhe një mesazh nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Zëdhënësi i DASH, Ned Price, e cilëson si një zgjedhje strategjike të popullit shqiptar për të përqafuar demokracinë partneritetin me SHBA.

"Sot ne shënojmë 30 vjetorin e rivendosjes së lidhjeve diplomatike SHBA-Shqipëri. Ne festojmë zgjedhjen strategjike të popullit shqiptar për të përqafuar demokracinë dhe partneritetin e fortë që kemi ndërtuar. Ne shpresojmë se çfarë mund të arrijmë së bashku duke shkuar përpara", ka thënë ai.

 


Lajmi kryesor:

30 vite nga rivendosja e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri, Kim: Ne jemi me ju dhe ju jeni me ne! Basha: Bashkë që dekada e re të jetë e konsolidimit të demokracisë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe vaksinimi, a duhet të hiqet ora policore?×

Lajmi i fundit

John

Operacioni anti-drogë në Durrës, kush janë 2 të rinjtë e arrestuar që 'bënë të fortin' me Policinë (EMRAT)