30-vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike, Xhaçka: Partneriteti Shqipëri-SHBA, më i fortë se kurrë

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka


Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka përkujtuar 30-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA-ve.

Ministrja Xhaçka vlerësoi mbështetjen e SHBA-ve gjatë këtyre viteve, teksa theksoi se bashkëpunimi i ngushtë mes dy vendeve ka ndikuar veçanërisht në transformimin e Shqipërisë.

"Partneriteti ynë strategjik, i cili është ndërtuar mbi themelet e miqësisë së vërtetë dhe vlerave të përbashkëta mes popujve tanë, është tani më i fortë se kurrë", shkruan ministrja në rrjetet sociale.


Lajmi kryesor:

30 vite nga rivendosja e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri, Kim: Ne jemi me ju dhe ju jeni me ne! Basha: Bashkë që dekada e re të jetë e konsolidimit të demokracisë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe vaksinimi, a duhet të hiqet ora policore?×

Lajmi i fundit

John

Lajm i mirë, Bashkia e Tiranës hap aplikimit për regjistrimin e fëmijëve në çerdhe