33 vjeçari shqiptar në Britani arrestohet në mënyrën më të pazakontë, ia mbath nga efektivët por kapet nga qeni anti-drogë

33 vjeçari shqiptar në Britani arrestohet në mënyrën më të pazakontë, ia mbath nga efektivët por kapet nga qeni anti-drogë

Bledar Thomaj dhe qeni i policisë britanike

Një 33 vjeçar shqiptar është arrestuar në 22 nëntor nga policia britanike pasi u kap duke tentuar të arratisej me 10 kilogramë kanabis, shkruajnë mediat e huaja

Arrestimi i tij ka qenë i pazakontë, pasi në momentin që Bledar Thomaj u rrethua nga policia, ai doli nga makina e tij tip “Audi A6” dhe tentoi t’ja mbathte duke vrapuar në autostradë.

Në atë moment, një prej qenve anti-drogë të rekrutuar nga efektivët e policisë britanike e ka ndjekur gjatë momentit që ka tentuar të arratiset dhe e ka kafshuar. Në këtë mënyrë shqiptari ka ndaluar për shkak të plagëve të marra dhe më pas është bërë i mundur arrestimi i tij nga policia.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Tragjedia në Nju Jork, i dha makinës në gjendje të dehur dhe u përplas, 30-vjeçari shqiptar merr vesh në sallën e gjyqit që i ka vdekur e fejuara shtatzënë nga Kosova

Tragjedia në Nju Jork, i dha makinës në gjendje të dehur dhe u përplas, 30-vjeçari shqiptar merr vesh në sallën e gjyqit që i ka vdekur e fejuara shtatzënë nga Kosova