36 ambulanca të reja/ Rama: Hedhim pas krahëve rrënimin çerek shekulli! Brataj: Shpejtësia e arritjes në vendngjarje 13.8 minuta

 

Kryeministri Edi Rama tha se me marrjen e kësaj flote të re të ambulancave, hidhet pas krahëve rrënimi sipas tij çerek shekulli.

"U plotësua me vështirësi, gjithë ajo lemeri, rrënimi çerek shekulli është pas krahëve dhe me këtë reformë dhe ristruktrurim, mbetet vetëm për të mbajtur nivelin dhe për të vazhduar me intesiteti. Momenti kur do të kaloja flama e COVID do jetë më e qetë, për aq sa mund të përdoret kjo fjalë te Urgjencat dhe do rritet cilësia e shërbimit", tha Rama, teksa pyeti Bratajn për shpejtësinë e arritjes së ambulancës në vendngjarje.

"Shpejtësia e arritjes ka qenë mesatare 13.8 minuta. Me COVID, koha është ndryshe, por nuk është Urgjencë, thjesht duhet të asistohet në spital. Jemi te 13.8 minuta për Urgjencat", përfundoi Brataj.


Lajmi kryesor:

36 ambulanca të reja për betejën me COVID/ Brataj: Kanë 4400 litra oksigjen, mund ta çojmë pacientin nga Konispoli në Tropojë! Rama: Hedhim pas krahëve rrënimin (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Basha: Presidenti të zgjidhet nga populli, t’i rikthehen kompetencat! T’u hiqet imuniteti parlamentar atyre që janë nën hetim nga SPAK

Basha: Presidenti të zgjidhet nga populli, t’i rikthehen kompetencat! T’u hiqet imuniteti parlamentar atyre që janë nën hetim nga SPAK