36 vite nga tragjedia e Çernobilit, bombardimet nuk i pengojnë ukrainasit të nderojnë viktimat që humbën jetën (FOTO)

36 vite nga tragjedia e Çernobilit, bombardimet nuk i pengojnë ukrainasit të nderojnë viktimat që humbën jetën (FOTO)

As bombardimet dhe as sulmet e vazhdueshme ruse mbi qiellin ukrainas, nuk kanë ndaluar qytetarët të nderojnë viktimat e pafajshme që humbën jetën në katastrofën e Çernobilit, në 1986.

Njerëzit në qytetin e Slavutych, i cili ishte ndërtuar me qëllim që të evakuuarit të gjenin një strehë ndezën qirinj dhe dërguan lutjet e tyre pranë memorialit.

Kujtojmë se kanë kaluar plot 36 vite nga tragjedia që ndryshoi botën.

 


Lajmi kryesor:

Putin takon Guterres: Pa Krimenë e Donbasin s’ka marrëveshje! Moska: Godasim vendet e NATO nëse sulmohemi me armët e Perëndimit! Rusia ndërpret furnizimin me gaz për Poloninë e Bullgarinë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Rostov, dy roje burgu merren peng nga të burgosurit e ISIS

Rostov, dy roje burgu merren peng nga të burgosurit e ISIS