4 kombinimet natyrale që do ju ndihmojnë të keni vetulla të plota dhe qerpikë si yjet e ekranit

4 kombinimet natyrale që do ju ndihmojnë të keni vetulla të plota dhe qerpikë si yjet e ekranit

Tendenca e fundit për pamjen e jashtme janë qerpikët e gjatë dhe vetullat e plota. Gjithmonë e më tepër femrat po u nënshtrohen trajtimeve estetike për të qenë në një hap me modën e fundit. Por këro trajtime jo gjihmonë janë efektive.

Pasi jo vetëm që ju shkaktojnë dhimbje dhe bezdisje në shikim gjatë aplikimit pormund të bëjnë që qerpikët natyralë mos dalin më. Mund të përdorni disa metoda mjaft natyrale dhe të shendetshme për të pasur rezultatet që emrat e ekranit fitojnë në bazë të ndërhyrjeve estetike. 

Hidhni një sy produkteve me poshtë të cilat përdoren për të lyer qerpikët dhe vetullat:

Qumësht kokosi + Vaj kastori

Vaj bajame + Aloe vera

E kuqja e vezes + Vaj ulliri

Vaj kokosi + Aloe vera

Mund të përdoren çdo darkë përpara se të flini. 

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan