4 mënyra për të rritur dëshirën tuaj seksuale në çift

4 mënyra për të rritur dëshirën tuaj seksuale në çift

Foto ilustruese

Marrëdhëniet në çift janë shumë të rëndësishme dhe këtë nuk e mohon askush. Mirëpo, ka momente kur duket se jeta të merr në rrjedhën e saj, dhe nuk i kushtohet shumë rëndësi partnerit. Për këtë arsye, ne po ju sjellim 4 mënyra për të rritur dëshirën tuaj seksuale.

Përqendrohuni te puthja
Kur ishte hera e fundit që jeni puthur? Përqendrohuni këtu. Me kalimin e kohës, çiftet priren ta konsiderojnë puthjen më pak të rëndësishme për jetën e tyre të dashurisë, por nuk është kështu. Puthja mund të jetë fillimi i një momenti romantik shumë të bukur ose thjesht për t'u afruar emocionalisht me partnerin .

Stërvituni së bashku
Gjendja e mirë fizike gjithashtu kontribuon në një jetë të mirë seksuale . Përveç kësaj, ushtrimet ngrenë psikologjinë tonë. Imagjinoni se çfarë mund të bëjë kur stërviteni me partnerin tuaj.

Lini një takim
Sigurisht, nëse keni fëmijë të vegjël kjo është shumë e vështirë. Por nuk keni pse të organizoni super takimin me partnerin. Një mbrëmje në shtëpi me muzikë të relaksuar, verë, ushqim të mirë dhe kohë të dedikuar ekskluzivisht për ju mund të “ndezë” sërish gjakun.

Njihni veten më mirë
Sado që tingëllon e modës së vjetër, nëse duam të kalojmë mirë në shtrat me partnerin, duhet të dimë saktësisht se çfarë na pëlqen. Mos ngurroni të zbuloni se çfarë ju bën të ndiheni mirë me seksin. Pasi ta kuptoni, do të jeni në gjendje ta pretendoni dhe do të kaloni një kohë të mirë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Turi i falënderimeve, Veliaj në Njësinë 8: PS, forca më bashkuese e shqiptarëve! U shërbejmë të gjithëve njëlloj

Turi i falënderimeve, Veliaj në Njësinë 8: PS, forca më bashkuese e shqiptarëve! U shërbejmë të gjithëve njëlloj