400 kg kokainë e sekuestruar në Kosovë, prokurori Vladimir Mara: Janë përdorur metoda speciale të hetimit (VIDEO)

Prokurori shqiptar i çështjes, Vladimir Mara gjatë konferencës së përbashkët të zhvilluar në Kosovë për kapjen e 400 kg kokainë tha se është një ndër hetimet më të mira të kryera, me metoda speciale.

'Në fakt është ndër hetimet më të mira që ne kemi ndjekur për shkak të metodave speciale të hetimit që kemi përdorur. Ky hetim është nisur në Itali, pastaj në Shqipëri dhe më pas në Kosvë, hetimet vazhdojnë në të tria vendet.'- tha Mara.


Lajmi kryesor:

FOTO-VIDEO/ Kapen në Kosovë 400 kg kokainë të fshehura në kamionin me pula me vlerë 20 mln euro, 7 të arrestuar! Droga u nis nga Brazili e kaloi në Portin e Durrësit, sinjalin e dha DEA


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Presdientja Osmani takohet me përfaqësuesin e BE-së Borrell, diskuton për dialogun dhe liberalizimin e vizave