5 muaj hetime/Përshtati dyqanin pranë shtëpisë për të shitur kokainë, arrestohet 40 vjeçari! Shiste 3500 lekë dozën! I sekuestrohen lekë, 1 pistoletë dhe 7 celularë

TIRANË- 5 muaj hetime janë finalizuar me arrestimin e një 40-vjeçari në zonën e Alliasit, pasi kishte përshtatur dyqanin e tij pranë shtëpisë për të shitur kokainë.

Shqiptarja.com ka zbardhur detaje nga operacioni i quajtur "Allias", zona ku operonte i arrestuari Kreshnik Halilaj, ku mësohet se 40-vjeçari shiste 3500 lekë një dozë kokainë, e ndërsa iu gjet në banesë një sasi e madhe parash.

Pas kontrollit të kryer në dyqan, por edhe shtëpinë e tij iu gjetën, kokaina që ishte gati për shitje, një pistoletë, shumat 42.000 lekë të rinj dhe 8730 euro, një automjet, një motomjet dhe 7 aparate celular, të cilat janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.  

Hetimet kanë zgjatur për 5 muaj me radhë, ku u bë i mundur edhe dokumentimi i prova ligjore të veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes të drogave të forta.

1625571984_1625557371Screenshot2.jpg

Droga, paratë dhe arma e sekuestruar nga Policia

 

Dyqani

 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Shmanget përplasja me grupin e Rithemelimit, mblidhet online sot Komisioni i Reformës Zgjedhore! Në seancë dëgjimore KQZ

Shmanget përplasja me grupin e Rithemelimit, mblidhet online sot Komisioni i Reformës Zgjedhore! Në seancë dëgjimore KQZ