‘50 hijet e rozës’ së Princesha Dianës

‘50 hijet e rozës’ së Princesha Dianës

Princesha Diana

Princesha Diana mbetet një ikonë e modës dhe një figurë fisnike, e cila ushtron ndikimin e saj edhe në ditët e sotme me pamjen dhe look-un që dhuronte.

Duket se edhe për Dianën ngjyra e saj e preferuar ishte ajo princeshave, roza!

"50 hijet e rozës" së Princesha Dianës:

  • Lady Diana, e veshur me një fustan rozë të dizajnuar nga Victor Edelstein, në një nga takimet e saja gjatë turneut në Australi, në vitin 1983

 

  • Diana, e veshur me një fustan kadifeje rozë të krijuar nga Catherine Ëalker, mori pjesë në një darkë në Breakers Hotel në SHBA, në vitin 1985

  • Lady Diana e ulur në shkallët e shtëpisë së saj, me një triko rozë të errët dhe pantallona me kuadrate rozë dhe të bardhë, në vitin 1986

  • Princesha në një drekë e trajnerëve të Sunshine në Londër e veshur me një fustan rozë me pika, dhe një kapele në një tonalitet roze pak më të ndezur

 

  • Princesha Diana në Argjentinë me një kostum zyrtar me ngjyrë rozë të lehtë, në vitin 1995

  • Edhe në foton e saj zyrtare, Diana ka veshur një fustan rozë, në vitin 1987

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali/ Identifikohen 21 viktimat, 9 prej tyre ukrainas! Mes tyre dhe një çift i sapomartuar, vajza shtatzënë ndërron jetë

Aksidenti tragjik në Itali/ Identifikohen 21 viktimat, 9 prej tyre ukrainas! Mes tyre dhe një çift i sapomartuar, vajza shtatzënë ndërron jetë