‘50 mijë shqipe në stadium’, Rama entuziast para ndeshjes me Italinë: Shqipëria e ka 'fituar' Europianin

‘50 mijë shqipe në stadium’, Rama entuziast para ndeshjes me Italinë: Shqipëria e ka 'fituar' Europianin

50 mijë tifozë shqiptar dhe 31 mijë tifozë italian do të jenë në shkallët e arenës së Dortmundit, ku kombëtarja shqiptare do të luajë ndeshjen e parë në Euro 2024, përballë Italisë, mbrëmjen e së shtunës (15 qershor).

Ndeshja në mes Shqipërisë dhe Italisë do të luhet në Signal Iduna Park i cili është stadiumi i Borussia Dortmundit.

Edhe pse, na ndajnë edhe pak orë nga ndeshja biletat janë tashmë të gjitha të shitura.

Entuziazmit të tifozëve para ndeshjes i është bashkuar edhe kryeministri Edi Rama, i cili me një postim në rrjetet sociale, shkruan se e pavarisht rezultatit, Shqipëria e ka fituar Europianin tashmë.

“Shqipëria e ka fituar Europianin e saj dhe s’ka më asgjë për të humbur, prandaj cilido qoftë rezultati i ndeshjes mbrëmja e nesërme do të mbetet jo vetëm në historinë e futbollit shqiptar, po edhe në kujtesën e 10 milionë shqiptarëve”, shkruan Rama.

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë