50 persona të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit

50 persona të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Spitali Infektiv

Në 24 orët e fundit, në të gjithë janë regjistruar 50 raste të reja të infektuara me COVID-19.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete .

Janë kryer 539 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 50 persona, përkatësish në këto bashki:

32 në Tiranë, nga 4 persona në Lushnje, Vlorë, nga 2 persona në Lezhë, Fier, Patos, 1 person në Durrës, Sarandë, Gjirokastër, Korçë,

Janë 285 persona aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Janë shëruar 39 persona gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,736 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (8 Qershor 2022)

Raste të reja ditore          50

Të shëruar në 24 orë       39

Të shtruar në spitale         4

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 539

Testime totale               1,833,156

Raste pozitive                  276,518

Raste të shëruara             272,736

Raste Aktive                         285

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            192

Fier                  47

Vlorë               18

Durrës               7

Korçë                7

Gjirokastër        4

Lezhë                4

Elbasan             3

Shkodër            2

Berat                 1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Përfundon samiti për Ukrainën, liderët foto familjare me Zelenskyn

Përfundon samiti për Ukrainën, liderët foto familjare me Zelenskyn