52 infektime të reja dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

52 infektime të reja dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Foto ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit, kanë rezultuar 52 persona të infektuar me COVID-19.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Janë kryer 500 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 52 persona, në këto bashki:

28 në Tiranë, nga 3 persona në Fier, Roskovec, Lushnje, Vlorë, nga 1 persona në Divjakë, 1 person në Selenicë, Gjirokastër, dhe nga 1 person në Shkodër, Durrës, Kamëz, Kavajë, Himarë, Sarandë. 

Janë 328 persona aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë.

Janë shëruar 20 persona gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,865 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (11 Qershor 2022)

Raste të reja ditore          52

Të shëruar në 24 orë       20

Të shtruar në spitale         3

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 500

Testime totale               1,834,723

Raste pozitive                  276,690

Raste të shëruara             272,865

Raste Aktive                         328

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            232

Fier                  44

Vlorë               20

Korçë                8

Shkodër            7

Durrës               6

Elbasan             4

Gjirokastër        4

Berat                 2

Lezhë                1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Pr.ligji për nënat surrogate, Tritan Shehu: Shqipëria do kthehet në fermë uterusesh për llogari të grupeve kriminale

Pr.ligji për nënat surrogate, Tritan Shehu: Shqipëria do kthehet në fermë uterusesh për llogari të grupeve kriminale