53 raste të reja me  COVID-19 dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

53 raste të reja me  COVID-19 dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Gjatë 24-orëvet fundit në vendin ton janë regjistruar 53 raste të reja të infektuar me COVID-19.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Janë kryer 555 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 53 persona, përkatësisht në këto bashki:

29 në Tiranë, 8 në Fier, 5 në Lushnje, nga 2 persona në Patos, Elbasan, nga 1 person në Lezhë, Kamëz, Kavajë, Vlorë, Sarandë, Gjirokastër, Kolonjë. Aktualisht janë 274 persona aktivë me Covid19 në gjithë vendin, ndërsa në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë.

Janë shëruar 71 persona gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,697 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (7 Qershor 2022)

Raste të reja ditore          53

Të shëruar në 24 orë       71

Të shtruar në spitale         5

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 555

Testime totale               1,832,617

Raste pozitive                  276,468

Raste të shëruara             272,697

Raste Aktive                         274

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            179

Fier                  52

Vlorë               18

Durrës               6

Korçë                6

Gjirokastër        4

Elbasan             4

Shkodër            2

Lezhë                2

Berat                 1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Basha i përgjigjet sulmeve të Metës: Ke qenë nxitësi kryesor i djegies së mandateve! Pazarxhi, përballu me problemet që ke me drejtësinë

Basha i përgjigjet sulmeve të Metës: Ke qenë nxitësi kryesor i djegies së mandateve! Pazarxhi, përballu me problemet që ke me drejtësinë