55% e shqiptarëve dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt

55% e shqiptarëve dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt

Bajram Begaj

55 e shqiptarëve janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës. Kështu rezultoi nga një sondazh elektronik që zhvillova duke e shpërndarë linkun e pyetësorit në gjithë territorin e vendit me 3000 SMS krejt të rastësishme.

Vetëm 25% e shqiptarëve nuk e konsiderojnë Bajram Begajn një zgjedhje të goditur, ndërsa 20% të tjerë janë në mëdyshje për këtë zgjedhje.

Ndër ata që votuan vjet për partitë e mazhorancës (PS e PSD), plot 95% janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës.

Ndër ata që votuan vjet për PD dhe aleatët e saj të vegjël (PD-AN), plot 75% nuk janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës.

Ndër ata që votuan vjet për LSI dhe parti të tjera të vogla, më shumë janë janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës se sa nuk janë dakord.

Gjysma e mosvotuesve të vjetshëm janë dakord me zgjedhjen e Bajram Begajt si President i Republikës, ndërsa 47% janë në mëdyshje për këtë zgjedhje.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

U ndërpre energjia gjatë koncertit të Noizy? Reagon OSHEE: Ra automati nga pajisjet brenda regjisë

U ndërpre energjia gjatë koncertit të Noizy? Reagon OSHEE: Ra automati nga pajisjet brenda regjisë