4 qytetarë humbin betejën me COVID! Sot 556 qytetarë të infektuar, 150 pacientë në spital

4 qytetarë humbin betejën me COVID! Sot 556 qytetarë të infektuar, 150 pacientë në spital

1637337143_163370945216334502821592160713infektiviurgjenca.jpg

4 qytetarë kanë humbur betejën me COVID në 24 orët e fundit në vend e ndërsa sot janë regjistruar 556 raste të reja. Shifrat i bën të ditura Ministria e Shëndetësisë dhe kanë ardhur si rezultat i 3960 testimeve. Viktimat janë një qytetar nga Përmeti 60 vjeç, një nga Fier 65 vjeç, dy qytetarë nga Tirana 78 dhe 81 vjeç. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 150 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar, e ndërsa bëhet e ditur se janë 7,847 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Statistika (23 Nëntor 2021) 
Raste të reja ditore         556
Të shëruar në 24 orë       698
Të shtruar në spitale       150
Humbje jete në 24 orë     4
Testime ditore                 3,960

Testime totale              1,376,320
Raste pozitive                197,167
Raste të shëruara            186,267
Raste Aktive                      7,847
Humbje jete                      3,053

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve: 
Tiranë          4,234
Fier                636
Gjirokastër      545
Shkodër         464
Berat              458
Durrës             388
Elbasan            361
Vlorë                254
Korçë              211
Lezhë              170
Dibër                65
Kukës              61


Lajmi kryesor:

Hiqen pas 8 muajsh çadrat e vaksinimit në sheshin ‘Skënderbej’! Nga 25 nëntori vaksinimi në qendrat Shëndetësore dhe 'Air Albania'! Sot 556 raste të reja dhe 4 viktima


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Ndryshimi i papritur! Ina Ejlli merr Instagramin e të vëllait Luiz! Ndërron emrin e adresës

Ndryshimi i papritur! Ina Ejlli merr Instagramin e të vëllait Luiz! Ndërron emrin e adresës