7 modele ushtrimesh për gratë për një trup të shëndetshëm (FOTO)

Foto ilustruese

Është vërtetuar se aktiviteti fizik mund të zvogëlojë rrezikun e një personi për të zhvilluar sëmundje të zemrës dhe një sërë sëmundjesh të tjera kronike.

Thuhet gjithashtu për të parandaluar depresionin gjithashtu.

 Le ta ndryshojmë trupin dhe gjendjen shpirtërore për më mirë dhe të provojmë disa ushtrime që mund të përmirësojnë cilësinë e jetës tonë!

Bright Side janë disa ushtrime efektive për një trup të shëndetshëm femëror.

 Si një bonus, mund të gjeni një stërvitje të shkëlqyeshme për të bërë para gjumit.

1. Topi i qëndrueshmërisë


2. Qëndrimi i luftëtarit

3. Shtytje me një top të qëndrueshëm


4. Ushtrim i plotë me V-up


5. Qëndrimi me dy duar

6. Rrotullim kurrizor i ulur


7. Joga 'mbreti pëllumb' me një këmbë

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?

Komento