7 persona të vrarë nga bombardimet ruse në Kharikiv

7 persona të vrarë nga bombardimet ruse në Kharikiv

Qyeteti ukraina është sulmuar sot nga ushtria ruse ku si pasojë 7 persona mbetën të vrarë këtë të enjte.

Sipas një zyrtari rajonal ushtria sulmoi përsëri qytetin në një kohë që pothuajse të gjithë banorët janë rikthyer pasi u zmbrapsën përpjekjet e Rusisë për ta pushtuar qytetin lindor.

"Sot armiku qëlloi në mënyrë tinëzare mbi Kharkiv," tha Guvernatori rajonal Oleg Sinegubov në mediat sociale.

"Shtatë civilë u vranë dhe 17 të tjerë u plagosën, duke përfshirë një fëmijë nëntë vjeçar," tha ai pasi sulmet goditën të paktën tre lagje të qytetit pranë kufirit me Rusinë.

Kryebashkiaku i Kharkivit, Igor Terekhov u bëri thirrje njerëzve të gjejnë strehim pas sulmeve.

“Trupat armike po bombardojnë sërish qytetin tonë”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/Putin: Gati për të zhbllokuar grurin nëse hiqen sanksionet! Kuleba:Kemi nevojë për më shumë armë të rënda


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ngjela: Saliu po ndihet i trembur, por nuk po bën asgjë që të tregojë që është i pafajshëm

Ngjela: Saliu po ndihet i trembur, por nuk po bën asgjë që të tregojë që është i pafajshëm