'700 euro dhoma e hotelit', Rama i përgjigjet akuzave për ministren Gjonaj: Gjellë e prishur kazanesh

'700 euro dhoma e hotelit', Rama i përgjigjet akuzave për ministren Gjonaj: Gjellë e prishur kazanesh

Edi Rama dhe Etilda Gjonaj

Kryeministri Edi Rama ka komentuar lajmin që qarkulloi në disa media në lidhje me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj ku thuhet se ajo shpenzon 700 euro për të fjetur një natë në hotel në udhëtimet e saj jashtë vendit.

Rama i ka quajtur këto lajme 'gjellë e prishur e kazanëve', teksa i është përgjigjur një komentuesi i cili e pyet se kur do ta shkarkojë ministren Gjonaj nga detyra.

Komentuesi: Edi Rama kur do ta shkarkosh nga detyra Etilda Gjonajn?

Po e shkarkove kët do te shtrosh edhe shumë rrugë të tjera. Sepse nje natë e saj në hotel popullit i kushtojka 1 km asfalt. Bonu burr njëher e mire qoje ne shtëpi.

Rama: Ti mua merr te keqen se jam shume me teper popull se ti, se jetoj çdo dite e çdo nate me kete popull dhe ndjek nga 100 halle njerezish te zakonshem ne dite, pervec puneve te tjera, po qe ta marresh vesh ti, e ke gabim krejt kete punen e kilometrave hotele dhe çka ke ngrene ne ate kazan ku e gjetur, eshte gjelle e prishur. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pencionisti: 25/08/2019 16:12

  Me 700. Euro jane pagesat mujore te 6 pencionistave TURP

  Përgjigju
 • Lokia: 25/08/2019 10:52

  Gjelle e prishur apo corbe e gelltitur populli flet,gjoni dhe shum gjonesha te tjera keshtu i shpejnzojne leket e takeapaguesvr shqiptar,sepse ti si Kryeminister jua ke hapur thesin e parave,ata vjedhin dhe abuzojn me keto taka

  Përgjigju
 • bruno: 25/08/2019 10:18

  Sa duhet te kishte paguar per nje dhome hoteli?

  Përgjigju
 • Fredi DOBIÇI i FERRAVE: 24/08/2019 23:29

  O Fredi KORBI MALLKUAR akoma Gjallé qenke O HALE burré , qé té lidh Gruaja mbas Krevatit çdo dité ! !

  Përgjigju
 • Fredi: 24/08/2019 21:35

  Etilda eshte ylli i artë i drejtësisë. Po të kishim nja 50 persona si Etilda Shqiperia do kishte bërë hapa përpara me katapultë!

  Përgjigju
  • Fredi: 25/08/2019 09:54

   Prandaj shqiptari nuk shkon dot perpara kollaj se eshte trushpelare. Ishit në hotel me Etilden ju dhe patë sa kushton dhoma? Yyyyyt edepsëzër!

  • sapa: 25/08/2019 08:06

   Dmth.i falet fatura o Fredi?

  • shoku fredit: 25/08/2019 01:54

   Sa lek te dhan ta besh kete koment se jam kurjoz...

 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Rënia e komunizmit/ 32 vite nga masakra e 2 prillit

Rënia e komunizmit/ 32 vite nga masakra e 2 prillit