8 deputetë të opozitës kërkojnë interpelancë me Lleshajn: Policia ushtroi dhunë kur u shemb Teatri

Sander Lleshaj

TIRANE-Tetë deputetë të opozitës në Kuvend i kanë drejtuar një kërkesë kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi për të zhvilluar një interpelancë me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj. Deputetët akuzojnë policinë se ushtroi dhunë në momentin e ndërhyrjes kur u shemb teatri në mëngjesin e 17 majit. Një javë më parë ishte Rudina Hajdari që thirri në interpelancë kryeministrin Edi Rama

Kerkesa per interpelance e 8 deputeteve

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?

Komento

Komente

 • Po: 03/06/2020 11:44

  Po ata te mbrotjes te teatrit deklaruan ..se do te mbrojne teatrin nga shembja me çdo kusht qofte dhe me perplasje fizike apo edhe me gjak po te jete nevoja pa harruar kercenimet ofendimet ndaj policisë.

  Përgjigju
 • Bardhyl: 03/06/2020 11:08

  Protesta eshte mbajtur ne nje kohe kur ishin ende ne fuqi ligjet e pandemise! Sa vete jane rrahur, jane gjakosur dhe handakosur nga policia? Na e tregoni pak!!!! Si duhej te vepronte policia ne nje kohe pandemie.... mbareboterore? Pyesni Lulin qe ka qene minister i brendshem, ose Mulin, Ata jane njerez qe e dine se si duhen respektuar ligjet. Ne daç pyesni edhe Viçidolin qe thoshte se protesuesit do t'i priste me pushke nga dritarja e kryeministrise!!!!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

I etur për të vrarë izraelitë, 5 postimet në rrjetet sociale që futën në burg, Eduard Guzën