80 vjeçari vrau gruan dhe vëllain me sëpatë, flasin fqinjët në Gramsh: Dukej tip i qetë! Kemi dëgjuar se ka probleme mendore

Për ngjarjen e ndodhur në Gramsh ku 80 vjeçari Xhevit Sinani vrau me sëpatë bashkëshorten e tij, Zeqine Sinani dhe vëllain, Shaqir Sinani, kanë folur edhe fqinjët e këtyre të fundit.

Ata thanë se nuk ishin në dijeni nëse në familje ka pasur probleme më parë. Ndërsa për autorin e ngjarjes i cili u arrestua, shprehen se ishte person i qetë por kishin dëgjuar se kishte probleme mendore.

“E kemi dëgjuar nga të tjerët, që ka pasur probleme mendore. Por tip i qetë ka qenë. Ka punuar si kryetar këshilli dhe llogaritar në koperativë”- u shpreh njëri prej banorëve të zonës.

S’kishin asnjë konflikt me njëri-tjetrin nuk e dimë si ndodhi. Ishte e papritur, nuk patën konflikte asnjëherë. Këto kohët e fundit qe në spital por nuk pati probleme.

Ishte njeri i zgjuar. Viktima i binte fyellit gjëra, ishte artist. Ishte në ansamblin e Gramshit. Kishte qef ta dëgjoje kur dilte ai në festivale. Jemi habitur.

Fëmijët ishin tronditur shumë, nuk e dimë", thonë fqinjët. 


Lajmi kryesor:

Krim në familje! 80-vjeçari vret me sëpatë gruan dhe vëllanë e tij në Gramsh! Arrestohet autori! Viktima, solist i grupit të fyejve (EMRAT)


B.V/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi