​Barcelona zëvendëson Luis Enriquen
Valeverde tekniku i ri i katalanasve

​Barcelona zëvendëson Luis Enriquen<br />Valeverde tekniku i ri i katalanasve
Nga presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, vjen dhe konfirmimi se Luis Enrique-s, tashmë i është gjetur zëvendësuesi, ish-tekniku i Athletico Bilbao, Ernesto Valeverde.

Valeverde do firmosë me katalanasit një kontratë 2-vjeçare, me të drejta rinovimi edhe për një sezon të tretë.

“Valeverde ka aftësitë, përmbush kriteret, ka njohuritë dhe eksperiencën e duhur, ai është një adhurues i futbollit të bazës dhe ka një stil loje, e mënyrë punë të njëjtë me atë që bëjmë ne këtu. Është i apasionua pas aplikimit të teknologjisë në stërvitje dhe në menaxhimin e ndeshjeve”, ka thënë Bartomeu, i cili shpjegoi arsyen pse ishte kjo zgjedhja më e mirë për Barcelonën.

Ky konfirmim erdhi edhe nga faqja në Twitter e skuadrës Spanjolle, e cila nëpërmjet një postimi i uron mirëseardhjen trajnerit të ri.

barca

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’