​Takimi Rama-Basha, batutat nga
kryeministri:Mos më fol si në çadë

​Takimi Rama-Basha, batutat nga<br />kryeministri:Mos më fol si në çadë
Këshilltari i kreut të Kuvendit, Lorenc Vangjeli ka qënë i ftuar në "Opinion" nga Blendi Fevziu dhe ka treguar batutat që kanë shkëmbyer Rama dhe Basha në takimin që patën në presidencë në lidhje me ngërçin politik që po kalon vendi.
 
Vangjeli tha se që në fillim të takimit mes tyre pati debat dhe batuta.
 
“Ka qenë Basha i pari ai që ka nisur të lexojë kushtet e opozitës dhe Rama ka ndërhyrë menjëherë duke i thënë: “Mos më fol si në çadër se hutohem dhe nuk të ndjek dot”, ka thënë Vangjeli.

[gallery]22075[/gallery]

Por megjithë batutat, takimi i parë mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha për zgjidhjen e krizës politike nuk ka sjellë asnjë marrëveshje mes palëve, ndërsa palët kanë lënë të hapura mundësitë për të vijuar përpjekjet për gjetjen e një kompromisi.
I sigurt është fakti se çështja e qeverisë teknike për të cilën këmbëngul opozita, vazhdon të jetë pika e pakapërcyeshme nga të dy përfaqësuesit e lartë politik.

Er.K/d.b/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri