A duhet të hedhim parfume në flokë...mësojeni sot njëherë e mirë

A duhet të hedhim parfume në flokë...mësojeni sot njëherë e mirë

E keni parë shpesh herë në filma, por ja që nuk është ashtu siç duket. E kemi fjalën për mënyrën e hedhjes së parfumit. Ashtu si kurse ju thamë dhe pak më parë, në filma apo blogere të njohura si Kylie Jenner e shumë të tjera hedhin parfum në flokë! Është GABIM!

Duhet të bëni shumë kujdes, kjo sepse parfumi ka përmbajtje etanoli dhe ka një efekt shumë negativ mbi flokët. Kjo sepse etanoli çon në dëmtimin e strukturës së flokëve dhe shkakton ndarjen e majave, ndërsa kontakti i shpeshtë me lëkurën e kokës mund të çojë në tharje dhe zbokth.

Kështu që e morët mësimit! Jo më parfum në flokë.

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)