A e ka takuar Bashën në dhjetor të 2022 në një apartament në Tiranë? Përgjigjet Balla

Pas një video të publikuar pak ditë më parë nga TV i familjes Berisha se Lulzim Basha është takuar me Taulant Ballën në një apartament në Tiranë në dhjetor të 2022, kreu i grupit parlamentar në PS-së u shpreh se nuk ka pasur asnjë takim mes tij dhe ish-kryedemokratit.

Në një përgjigje të shkurtër për gazetarët, Balla u shpreh se ka qëlluar edhe në të njëjtin ashensor me Sali Berishën, por nuk është takuar.

‘Jo nuk e kam takuar! Kam qëlluar në të njëjtin ashensor edhe me Sali Berishën. Nuk e kam takuar.’- tha Balla.

Edhe ish-kryedemorkati Lulzim Basha e ka mohuar një takim ndërmjet tyre. Basha është shprehur se kjo video është bërë me qëllim për t’i fryrë përçarjes së demokratëve, e që sipas tij i bëjnë nder vetëm kryeministrit Edi Rama.

Pak ditë para zgjedhjeve lokale të 14 majit, u publikua një video ku pretendohet se Basha dhe Balla kanë zhvilluar një takim në një apartament në Tiranë e sipas tyre, takimi përkon me kohën kur ka qenë në gjyq çështja e vulës së Partisë Demokratike.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak