Pamje tronditëse! A tregojnë këto video njerëz që po ‘shemben’ përtokë nga virusi kinez në rrugët e Wuhan?

A tregojnë këto video njerëz që po ‘shemben’ në rrugët e Wuhan?

Burra dhe gra të shtrirë në tokë në epiqendrën ku u shfaq koronavirusi.

Shumë video shqetësuese që janë shpërndarë në rrjetet sociale, pretendojnë se vijnë nga Wuhan, epiqendra e virusit dhe tregojnë se njerëzit po shemben nëpër rrugë ndërsa mjekë dhe vullnetarë me maska nxitojnë për ti ardhur në ndihmë.

Të tjera pamje tregojnë ekipe mjeksore duke trajtuar dikë në mes të një qendre tregtare, ndërsa një video e tretë tregon një person të shtrirë në dysheme në një palestër.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi kinez, shkon në 26 numri i viktimave, izolohen 10 qytete, raste të dyshuara në Europë, njerëzit shemben në tokë (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Regjimenti Azov të cilësohet si rrjet terrorist, Gjykata e Lartë ruse shtyn seancën