Abazoviç boton librin e ri, jep këshillën e vyer: Lexoni, unë kështu mbroj higjienën time mentale! Politika ka gjërat e veta po i mungon intelekti

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka dhënë një këshillë të vyer pas promovimit të librit të tij ‘Kritika e Etikës Globale’. Ai është shprehur se nëpërmjet leximit dhe shkrimit mban të pastër mendjen, pasi sipas tij jetë politike, përpos gjithë dinamikës i mungon intelekti.

“Jam shumë krenar dhe shumë i kënaqur që më në fund u botua vepra. Se kështu mbroj higjienën time mentale, se politika ka gjërat e veta po edhe ka gjëra që i mungon intelekti i madh. Jetojmë në një jetë shumë të shpejtë, andaj duhet të lexojmë sa më shumë libra.”- tha Abazoviç


Lajmi kryesor:

Rënia e qeverisë në Malin e Zi, Abazoviç në Tiranë: E rrëzuan ata që duan korrupsionin! Open Balkan? Zgjidhje për tensionet! Rama: Fenomen në politikë


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Disiplina bën 'kërdinë', pezullohen me 4 ndeshje presidentët në Superligë dhe në të Parën! Dënime masive në futbollin shqiptar, 'kyçet' stadiumi në Vlorë

Disiplina bën 'kërdinë', pezullohen me 4 ndeshje presidentët në Superligë dhe në të Parën! Dënime masive në futbollin shqiptar, 'kyçet' stadiumi në Vlorë