E moshuara i kërkon leje Berishës të vrasë Ramën, një tjetër i uron atij vdekjen (VIDEO)

Një situatë e pazakontë është regjistruar në një takim që ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar me  banorët e Pukës deh Fushë Arrëzit. Një prej banorëve i ka kërkuar leje Berishës, që ta autorizonte që të vriste kryeministrin Edi Rama. Ajo që tërhoqi më shumë vëmendje ishte reagimi i vetë Berishës i cili buzëqeshi, teksa po ashtu edhe turma nisi ta duartrokiste.

“Sali Berishën e kam dajë, Puka është vendi më i varfët i Shqipërisë, që nuk ka asnjë ardhje prek kërkujt, prej këtyre horrave që janë në pushtet. Në Pukë, kanë ikur të gjithë, këto që kanë ikur kanë ndenjur në Pazar me duar në xhepa. Me ba me mu dhënë rasti, i bie Edi Ramës në plumb të ballit, se del e rren, i ka siguruar stërmbesa duke vjedhur, po pse thotë që qytetarët e Shqipërisë janë të mbrojtur. Pas Zotin më autorizo mu, dhe i jap plumb balli”, tha ajo.

"Votën e kemi plumb ne", iu përgjigj Berisha. 

Më pas një e moshuar tjetër mori fjalën, gjithashtu duke i uruar vdekjen kryeministrit, por këtë radhë duke shpresuar të jetë Zoti ai që ia sjell.

“Ishalla bën ndryshime tash e mbrapa, ishalla e ha dreqi e shkon e then qafën vetë ky, pa i mbetë kujt në dorë.

Për Zotin, ishalla Zoti e shtyn e ia then qafën”- tha zonja, duke krijuar zhurmë, të qeshura, e duartrokitje.


Lajmi kryesor:

Lobimi rus/ Berisha: Basha mori 600 mijë euro, por i mbajti për vete, s'i ndau me asnjë nga PD


B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anonim: 22/09/2022 18:41

  Nje pergjigje per kete eder hasan trapi ,o idjot i shkund po sali shpellari si puna jote solli bandat qe me vrasjen e remzi hoxhes,97 ne vlor po atje jua vun breket ne maj te kokes malokarve, gerdeci myftar lumneshin dhe vis martinajn i ka miqt e vet udjot i shkund nga kopili juaj i biri kurves.

  Përgjigju
 • asolingo: 20/09/2022 13:53

  Oj tushe lyej trute me graso se te jane ndryshkur.

  Përgjigju
 • Shkodrane: 20/09/2022 06:44

  Në Shkodër thonë: a je i marrë apo je prej Puke?! Kjo shprehje ka lindur nga kjo marroqja, fisi dhe daja i saj.

  Përgjigju
 • Meri: 19/09/2022 21:13

  Si nuk i vjen turp per fjalet qe nxjerrin nga goja.Si mund te flas nji nene,per vrasje ???

  Përgjigju
 • E TMERRSHME!: 19/09/2022 20:43

  Nuk e kuptoj se si mund te kete akoma te ketille dykembesha te ndyre e pa nje grime moral e dinjitet qe i shkojne akoma prapa ketij plaku zgjebaruk e kriminel si qoftelargu sb. Dykembeshi me i felliqur e me maskara qe ke nxjere ndonjehere Shqiperia... Nje plakaruqe e qelbur qe dashka me ba vrasje?!!... NDYRESIRA...

  Përgjigju
  • Eder hasan: 20/09/2022 08:33

   Edi eshte keiminel vrases. Jane duke u vra djem nenash perdite. Edi uajt sic jemi tu vujt ne ose ishalla e heqin qafe. Ka sos durimi.

 • ZABRAHAN KASAP REXHEP LEKA [ KEPI ]: 19/09/2022 18:49

  Shikoni ktë plak qelbanike se çfar thot se me vepra kjo i ha mutin Edi Ramës. Po shikojeni se çfar flliqsire është analfabetja thot duhet me vra se ashtu kënaqet kjo wc plak. O Zot çfar mban kjo tok plera si kjo flliqësira gërdall.

  Përgjigju
 • Polici: 19/09/2022 18:46

  Semure mendore e shkreta gjynah.

  Përgjigju
 • Loku nga bathorja: 19/09/2022 17:54

  Heu bre burrnesh. Votoni Salen sa te jeni gjal se si bisht qeni u ka len. Dhe delet jon me te zgjut se ju.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje