Adnan Januzaj s’na ka asnjë borxh!

Adnan Januzaj

Adnan Januzaj

Komentet në rrjete sociale janë arenë gladiatoresh ku shumica brohoret në favor të fituesit ndërsa i dobëti gjuhet me gurë.

E në momentin që rikthehet fuqishëm, të gjithë e duartrokasim dhe e shpallim hero.

E njëjta ndodhi me futbollistët shqiptarë të Zvicrës të cilët u fyen pa mëshirshëm kur vendosën të mos luanin për Shqipërinë, por për shtetin që i zhvillojë, e ju ofrojë të ardhme të ndritur si futbollistë, e të cilët sot shënojnë në kampionat, golat më të bukur.

E kjo masë euforike “patriotësh” që rrinë tërë ditën në Facebook, kanë gjetur “viktimën” e radhës ta godasin, Adnan Januzajn.

Njejtë sikurse Xhaka e Shaqiri, edhe Januzaj vendosi të luaj për shtetin ku u rrit, ky vendim automatikisht e bënë të ndihet se i përket shtetit për të cilin luan.

E kush jemi ne ti tregojmë Adnani e kujdo tjetër se si të ndihet e cka të thotë, kur shteti ynë nuk ka dhënë asnjë kontribut për sukseset e tij?!

Pse i duhet Adnanit lavdia jonë, kur qindra “patriot” shqiptarë, nuk hezituan me pankartë të ia shajnë edhe motrën në stadion.

Adnani ka te drëjtë të ndihet cka të dojë e si të dojë, sepse ne nuk kemi dhënë asgjë për të.

“Patriotat” e Facebook-ut le të vazhdojnë me vrerë e mllef, se Adnani s’ka kohë me mu marrë me ne, atë po e pret një karriere e shkëlqyer në Evropë, atje ku secili prej nesh ëndërron të na luajnë fëmijët një ditë futboll sepse “pariotët” e Kosovës nuk kanë investuar në futboll, dhe femijët tanë mund të shohin ëndërra me sy hapur, derisa luajnë në lloq!

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?



×

Lajmi i fundit

John

Teksas/ 18-vjeçari futet në shkollën fillore dhe qëllon me armë, 15 viktima, 14 nxënës dhe një mësues