Adriana Lima, ‘muza’ e Botërorit të Brazilit, pothuajse e panjohur në stadiumet e Katarit

Adriana Lima, ‘muza’ e Botërorit të Brazilit, pothuajse e panjohur në stadiumet e Katarit

Topmodelja Adriana Lima

Modelja legjendare nga Brazili, Adriana Lima, ishte “fytyra” e eventit kur vendi i saj priti Kupën e Botës në vitin 2014 dhe mori pjesë në disa reklama.

Adriana Lima, 41 vjeçe, e lindur në Brazil, që në moshë të re kishte një tërheqje ndaj sportit, por pasi ndoqi karrierën si supermodele, u kufizua vetëm në mbështetjen e ekipeve kombëtare të vendit të saj.

Brazilianja e cila ishte një nga engjëjt më të njohur të Victoria's Secret aktualisht ndodhet në Katar dhe po shikon Kupën e Botës me vajzat e saj duke dashur të shohë Brazilin të fitojë trofeun e tyre të 6-të.

Lima është parë në tribunat e ndeshjes Brazil-Zvicër për Botërorin 2022 në Katar, mjaft ndryshe, me kilogramët ende të pahequra nga shtatzënia, pasi në shtator solli në jetë fëmijën e saj të tretë.

Lima po viziton kompani të njohura në Katar dhe është e pranishme në gala të FIFA-s. Ajo nuk i ndahet fanellës së Brazilit. Lima në Katar shoqërohet nga dy mikeshat e saj serbe.

 

1/5
M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria